logo

Rozdávání florbalové radosti B-teamu v Kaplici vol. 1

(Družstva: Muži B)

Spartak Pelhřimov B : FBC Sokol Písek 5:7 Protože jsem dostal na zápas proti Písku pásku na ruku, musím napsat článek o zápase. Pojmu ho asi trošku jinak, než to dělá Pták s Ačkem.. [==konec_ukazky==] Prohráli jsme. Proč? Prohráli jsme, protože jsme dali míň gólů. První třetinu jsme hráli naši hru, všechno bylo ok, Písek se na naši bránu koukal přes celé hřiště a hráli jsme my. Od druhé třetiny se to změnilo, nechali jsme se vyprovokovat, nehráli jsme to, co první třetinu, Písek toho využil a střílel - na rozdíl od nás - góly. Toto je v souhrnu k zápasu. Píšu tento článek až ve středu, protože jsem si myslel, že mě to přejde -nepřešlo. Už dlouho jsem se při zápase nenasral.. až do neděle. To, co předváděl PBC Sokol Písek a páni ve žlutých trikách (záměrně jim neříkám rozhodčí) mělo s florbalem společné asi to samé jako klobása s racionální výživou. Jeli s námi dva hráči, kteří pravidelně nastupují za Ačko.. ani jeden z nich v neděli nedohrál. Luďa pro jistotu ani první zápas, kočka Písek přežil, osudný se mu stal až Krumlov. Nedohráli, protože se zranili.. teda byli zraněni. Luďovi se stal osudný skluz zezadu po odehrání míčku, který nebyl ani potrestán. Hrajeme fotbal? I tam by to bylo minimálně na žlutou. Bohužel tady se to asi smí. Kočku zase přejel jak buldozer vracící se hráč Krumlova. Tentokrát z toho byla dokonce standartka! Nechci brečet. Nikdy jsem to nedělal, nedělám to ani teď. Já jsem přežil všechno ve zdraví.. tentokrát. Ale moji spoluhráči ne, a to mi vadí, protože jde o zdraví a - ať to bere kdo jak chce vážně - to má i soupeř jenom jedno. Možná stojí za zmínku, že v neděli jsme měli na každý zápas jednoho kapitána (doufám, že i Bláža napíše článek :-)) a každý dostal dvě minuty za nesportovní chování.. Ano, páni ve žlutých trikách si stáli za svými výroky a nenechali si do nich mluvit od kapitánů. Hrát jako prase je to nejjednodušší. Utíkajícímu hráči nechat v cestě koleno, zezadu podkopnout, dohrávat bez míčku a jakéhokoliv důvodu umí každý. Bohužel každý neumí jít do férového čistého souboje. Ten taky bolí, ale je to na férovku, jeden na jednoho, oba připravení, zpevnění. Toto bohužel do třetí ligy divize V ještě nedošlo. A do té doby, co budou řídit zápasy páni ve žlutém jako v neděli k tomu ani nedojde. Rozhodčí bez špetky citu pro hru (viz vlastní „gól“ Kuchyho, který má asi ruku jak Saxana atd. - to bych mohl pokračovat hodně dlouho), síly osobnosti, která je schopná si zjednat pořádek a alespoň základních znalostí pravidel (sekání, hra na zemi,…) to prostě nepůjde. CFBU se snaží nablýskat florbal, chce florbal prezentovat jako sport na úrovni – zavádí nové hrací systémy, minimální počty hráčů do pole atd. do nejvyšších lig, ale pak přijede člověk na třetí ligu a tam se to řeže hlava nehlava. Dokud nedokáže ČFBU ochránit hráče, kteří si chtějí zahrát a hrát florbal, před takovými, jakých je třeba v Písku většina, tak se florbal nikam neposune. Nebo aspoň ne v naší divizi, do jiné nevidím. Třetí liga by měla být podle mě odrazový můstek pro mladé hráče, aby mohli jít hrát výš a „omlátit“ se. Teď je to nastavené tak, že to mladé hráče možná tak bolí a to je všechno. Čistě tvrdě se hrát rozhodně nenaučí – rozhodčí je k tomu nenutí a jejich vzory férově rozhodně nehrajou. A když už tu třetí ligu ve zdraví přežijou, tak přijdou do vyšší a tam na ně nastoupí normální rozhodčí a týmy, které hrají tvrdě v rámci pravidel a milí talenti pak čumí jak péra z gauče a můžou se začít všechno učit od znova. PS: Druhej článek už je boj AKY a já doufám, že už zase dlouho kapitán nebudu :-)
| 29.01.2014 | 21:06 |
| vložil: JYRY | přečteno: 1082x | komentáře: 12x |