logo

Premiéra béčka ve II. lize

(Družstva: Muži B)

V neděli vyrazil B-tým Pelhřimova do Třeště, kde se měl střetnout s týmem Dačic o první body ve II. lize. [==konec_ukazky==] V utkání jsme se ještě ani pořádně nerozkoukali a už jsme lovili míček ze sítě, když ve 3. minutě byl domácí hráč důrazný na našem brankovišti a prosadil se. O pět minut později se ovšem prosazuje i Pelhřimov, když při přesilovce vystřelí Honza KOTEN a domácí kapitán nešťastně tečuje přímo do své branky. Vyrovnaný stav nevydržel moc dlouho. Ve 13. minutě se prosazuje KNĚZŮ dorážkou na brankovišti. Soupeř vyrovnává po necelé minutě, kdy střílenou nahrávku před bránu dotlačí domácí hráč až do naší sítě (pravděpodobně nohou, neviděl jsem). Ve třetí třetině už žádná branka nepadne a jde se do šaten za stavu 2:2. Střely skončili poměrem 11:10 v náš prospěch, ale naše předvedená hra je úděsná. Do druhé třetiny jsme nastoupili lépe než soupeř, ovšem prosazuje se domácí hráč, když se po špatné domluvě našich dvou obránců dostane sám před Venkrbce. Neuběhne ani půl minuta a náskok soupeře se zvyšuje na rozdíl dvou branek, když si Venkrbec vybere slabší chvilku a nahozený balonek (nepřišlo mi to jako střela) propustí mezi nohama. Dalších deset minut se soupeřem hrajeme florbal nahoru a dolu, lítáme po hřišti naprosto bezúčelně a máme i hodně štěstí, když soupeř nedokáže využít z toho kvanta přečíslení, které měl. Dvě minuty před koncem fauluje domácí hráč a my hrajeme minutu přesilovku. Minutu proto, že další domácí hráč jde na trestnou lavici a my máme možnost snížit v přesilovce 5 na 3. Do konce třetiny srovnáme stav na 4:4, kdy FUČÍK při přesilovce dvakrát využije přihrávku od Kosa. Třetina končí poměrem 2:2. Aktivnější při střelbě byl soupeř, přestřílel nás 7:6. Ve třetí třetině se konečně ujímáme vedení, když svou druhou dělovku vypustí Honza KOTEN. Vedení 5:4 chceme udržet, popřípadě navýšit. To bychom se ale museli zaměřit taky na bránění. Soupeř nás chvílemi tlačí a vytváří si šance. Jednu takovou proměňuje soupeř ve 13. minutě bekhendovou střelou. V 15. minutě strhává vedení na naší stranu PATÁK, když střelou ze střední vzdálenosti nedává šanci golmanovi domácích. Bohužel i na tuhle branku dokáže soupeř zareagovat a dvě a půl minuty před koncem vyrovnává, když se nestíháme vracet. Ještě k tomu navíc přijde nesmyslené vyloučení našeho hráče a čeká nás oslabení. Oslabení jsme ubránili vcelku bez problémů, ještě jsme neproměnili jednu velkou šanci. Třetí třetina končí taktéž 2:2, zápas celkem 6:6 a jde se do prodloužení. Na začátku prodloužení se udělali změny v sestavě a my soupeře tlačíme hned od začátku a jdeme za dvoubodovém přídělu. Nejdřív domácí golman vytěsní teč z velkého brankoviště, poté nastřelíme břevno, ale v čase 1:10 už nestačí na střelu do protipohybu, kterou vyslal REJZEK. Po rychlém rozehrání standartky tak koční úvodní zápas béčka. + využití přesilovek - zbytečná vyloučení, nedůraz na vlastním brankovišti, hra tělem, střelba Na úvod jsme tedy získali 2 body, ovšem za předvedenou hru nemůžeme být spokojeni.
| 23.09.2012 | 18:57 |
| vložil: Vašík | přečteno: 841x | komentáře: 0x |