logo

Plácaná na béčku

(Družstva: Muži B)

V prvním domácím utkání nás čekaly celky z Havlíčkova Brodu a Českých Budějovic. Bylo téměř povinností vyhrát a zůstat na špičce tabulky. [==konec_ukazky==] Spartak Pelhřimov B x Fbc United České Budějovice V tomto zápase se Pelhřimov B potkal jako týden předtím Pelhřimov A s Budějovicemi. Pelhřimovské Béčko stejně jako Áčko dokázala tohoto soupeře přehrát, avšak s drobnými problémy, pojďme si tedy tento zápas ještě jednou promítnout. Týmy byly od první do desáté minuty vcelku vyrovnané hra se přelévala ze strany na stranu, ale v jedenácté minutě přišel první úder Budějic. Ale Pelhřimovští se nezalekli a přesně o minutu později skóroval Fučík svou střelou ze středu, když (ještě) skvěle VIDĚL místo v bráně po přesné nahrávce pana učitele Jiřího Kučery. Už to vypadá, že první třetina se nějak dohraje sama, ale ono tomu tak není. Dvě minuty před koncem upravují United na 2:1. Tímto stavem také končí první třetina. Druhá třetina začíná postupným tlakem Pelhřimova – odměna přichází velice brzy v dvacáté minutě utkání se pelhřimovští dočkají přesilové hry, kterou však nevyužívají. Ale to vůbec nevadí, protože poté je na hřiště poslán (geniální tah “trenéra“ Jana Kotena) střelec tohoto zápasu Jiří Žák, který ve 23. minutě, těší fanoušky domácích a vyrovnává skóre zápasu na 2:2. Ve 28. minutě zápasu Březina konečně trefuje prázdnou bránu po nabídce Kotena Tomáše a poprvé v tomto zápase se Pelhřimov ujímá vedení. (3:2) Třetí třetina začíná v poklidném tempu, ale Budějovice se opět dostávají do zápasu po chybě na půlce a minutu po zahájení třetí třetiny vyrovnávají stav na 3:3. Pelhřimovská taktika zní jasně, nebláznit a v klidu hrát, to se ale nedaří, protože Fučík ze kterého se na konci druhé třetiny stává doslova “Jednooký kapitán“ třetí třetinu nehraje a Budějice jdou znovu do vedení, když ve 33. minutě padl nešťastně odražený balonek Marešovi za záda(3:4). To pelhřimovské nakoplo a konečně zapnuli svůj “motor“ na plné obrátky. Na konci 33. minuty dává gól Březina za asistence domácího golmana a vyrovnává tak stav na 4:4. V 36. minutě střílí branku Lukáš Zrzavý (vítězný gól) za asistence Milana Patáka a rozjíždí tak vlnu domácího tlaku. Soupeř je nucen otevřít svou hru a to se mu krutě nevyplácí. V 39. minutě střílí svou další branku v utkání opět Jiří Žák a pelhřimovští odskakují již o dva góly. Hosté si berou Time-out, ale nic platné ve 41. minutě dovršuje svůj HATTRICK Jiří Žák. Ve 42. minutě potěšil svého otce i Milan Paták, který dává gól. Poté se prosazuje opět Březina, který zdá se svůj comeback myslí vážně. Nakonec přichází několik vyloučení hostů a poslední gol utkání v čase 44:29 kdy Maršík, prošel obranou Budějic a vstřelil branku. Přestože Fučík jako “kapitán Hook“ zápas nedohrál, mohl být na svůj tým pyšný. Vzpomeňme, také na Žáka, který se v tomto utkání jako žádný Žáček první třídy neukázal, vstřelil hattrick a dostal tak zaslouženou odměnu, pro nejlepšího hráče. Body: Zrzavý (1+3), Žák (3+0), Březina (3+0), Maršík (1+1), Paták M. (1+1), Fučík (1+0), Kos (0+1), Koten T. (0+1), Kučera st. (0+1) a Mareš (0+1) Autor: Lukáš Zrzavý Spartak Pelhřimov B x Sokol Erupting Dragons H. Brod B Už před začátkem zápasu nám bylo jasné, že to bude osekávaná a bude se hrát pořádně do těla. A taky že ano. Soupeř za celý zápas nasbíral celkem 25 trestných minut a byla udělena dokonce i jedna červená karta. První třetina byla tradičně třetinou nejhorší (alespoň z naší strany). Přitom jsme začali velice nadějně a v 5. minutě vedeme 2:0. Soupeř ale do přestávky srovnává krok. První gól dostáváme z laxního přístupu k hráči, který následně střílí ze středu a při druhém si vybral slabší chvilku náš jinak dobře chytající golman, když ho přeskočil balonek a zamířil si to přímo doprostřed brány. Ve druhé třetině už přebíráme iniciativu a zápas se přiklání na naší stranu (hlavně kvůli čtyřem dvouminutovým trestům). Přidáváme tři branky a do třetí třetiny jdeme za stavu 5:2. Tu vyhráváme poměrem 4:1 hlavně díky poslední dvouminutovce, kdy dáváme 3 góly a to díky pětiminutovému trestu pro havlíčkobrodského hráče. Jediný gól v této třetině dávají hráč HB z přečíslení 2:1 přesnou střelou do šibenice. Na můj vkus bylo těch přečíslení (většinou 3 na 2) za zápas až příliš a můžeme být rádi, že z toho protihráči dokázali vykouzlit jen jednu branku. Celkově v zápase využíváme početní výhody čtyřikrát. Hra v přesilovkách tak ale vůbec nevypadá. Téměř nikdy není schopný dát přesnou a prudkou příhru a 4 góly v přesilových hrách jsou spíše štěstím. To by jsme do příště měli určitě zlepšit, chceme-li zůstat na první místě tabulky .. Body: Kos (1+4), Fučík (3+1), Žák (0+2), Maršík (1+1), Paták M. (1+1), Koten T. (1+0), Zrzavý (1+0) a Březina (1+0)
| 28.11.2011 | 22:08 |
| vložil: Vašík | přečteno: 923x | komentáře: 0x |