logo

MARŠA AND PIGI DAY :-)

(Družstva: Muži B)

Béčko se po dlouhé době opět ukázalo doma a jeho povinností bylo vybojovat 6 bodů. Cosa Nostra a Trojan Jihlava v této sezóně nepatří k týmům, které by Pelhřimov měli ohrožovat a jedině vítězství mohlo domácí uspokojit. Tuto povinnost splnilo beze zbytku, i když do ideálu bylo místy hodně daleko! [==konec_ukazky==] Cosa Nostra patří mezi týmy, které dostávají pravidelné gólové příděly a zápas proti „B“ nebyl výjimkou. Utkání jsme začali aktivně, ale ne a ne se prosadit. Až v 8. minutě se konečně ujala naše střela, ale soupeř za chvíli koriguje. Do konce první části se ovšem prosazujeme ještě 2x a vedení 3:1 vydrží do konce první části. Druhá patnáctiminutovka rozhodla o osudu utkání. Nejprve využijeme přesilovou hru a od 7. do 10. minuty se prosazujeme hned 5x. Na 10:1 zvyšujeme v poslední minutě a Kuča říkal něco o daru pro ostatní… V poslední části se utkání již dohrává. Jenom Marša nahání body, promiňte góly, protože asistence ho moc nezajímají (myšleno ze srandy),. Takže soupeři přidá čistý hattrick. Do konce zápasu se skóre mění ještě 2x. jednou se prosadí soupeř a jedenkrát my. Jenže obě branky padnou do klece soupeře, takže nakonec vítězíme 15:1. V utkání vítězíme zcela po zásluze. Většina gólů padá do poloprázdné brány a hráči se při zápase viditelně hodně baví. Většinu času se při zápase maká, takže šancí na gól je dost a dost, a i proto se prosazuje každý s týmu. Jediný, kdo se bodově neprosadí je Honza Paták, který odstoupil na začátku druhé části pro lehké zranění (v následujícím zápase doktor nastoupil). Od poloviny zápasu se bohužel rapidně zhoršuje naše obranná práce a soupeř se dostává do poměrně dobrých šancí, které ovšem s přehledem kryje navrátilec v bráně Pigi. + pohyb, chuť po gólech, využitá přesilová hra (do ideálu měla daleko), Pigi, Marša - zranění, inkasovaný gól, od poloviny zápasu zhoršená defensiva - sestava – Pigi – Pillík (0+3), Apu (0+2), Kosák (0+6)– Marša (6+1), Bíny (2+1), Kůča (2+0) – Paty J., Aka (3+0), Sváča (1+1) Druhý zápas byl, co se týče pohybu hráčů opakem. Profesorský výkon, který je snad odkoukaný od áčkařů není zrovna dobrý příklad, jak hrát a vyhrát zápas! Jihlaváci se rozestaví do obranného valu a čekají na naši špatnou rozehrávku, což se stává samozřejmě velmi často, protože stojící hráč = obsazený hráč. A tak, místo abychom navázali na výkon z před pár hodin, stává se naše hra spíše velkým trápením. Jihlava je lepším týmem na ploše a svůj výkon korunuje gólem, kdy po dlouhém náhozu trefuje z první hráč hostů přesně (ne zcela ideálně jsem tento moment viděl). V prostřední části se naše hra rapidně lepší. Čemuž samozřejmě pomáhá zlepšený pohyb, který začíná soupeři dělat problémy, ale naše střely jsou často nepřesné, nebo je vychytá gólman hostů, kterého zastihl zápas ve velké pohodě. Na rozdíl od našich střelců. Až v 10. minutě konečně srovnáváme. Čech prostrčí nahrávku na střed, kde se v tu chvílí nabízí PATÁK M., který se otočí kolem své osy a zamíří přesně k tyči. V 15. minutě přichází první z klíčových momentů utkání. 13s před koncem třetiny se prosazuje MARŠÍK, kterému přihraje Paták M. za bránu a po rychlém vyběhnutí před klec hostů procedí skrze kalhoty gólmana míček do brány. Vedeme 2:1 a my můžeme být v relativním klidu, protože teď musí tvořit soupeř, což zrovna není jeho silná stránka. V posledních patnácti minutách jsme opět lepším týmem, ale svoji převahu nedokážeme gólově zúročit, a tak neustále hrozí soupeřovo vyrovnání. Druhý klíčový moment přichází v rozmezí mezi 9. a 10. minutou. Jsme vyloučeni a soupeř má velkou příležitost na vyrovnání. Přesilovou hru, ale hosté odehrají velmi špatně! Naší bránou ohrozí 2x. Jedenkrát střelou z půlky, se kterou nemá Pigi problémy a druhá střela končí v zámezí. Od té doby soupeři míček nepůjčíme! MARŠÍK si zaběhne za obranu, kam dostane nahrávku vzduchem od Kosa a nemýlí se. Pět minut před koncem vedeme 3:1. Soupeř se snaží o vyrovnání, ale toho se nedočká. Jeho střelecké pokusy likviduje naše obrana, či ve velké pohodě chytající Pigi. V poslední minutě zvyšujeme na konečných 4:1, kdy si slabší chvíli vybere i gólman hostů. Po faulu na půlce posune Kos na ČECHA, který střelou křížem do šibenice stanovuje konečné skóre utkání. V souboji s Jihlavou jsme po dvě třetiny lepším týmem a výhra je dle mého úsudku zasloužená. Bohužel hráči nedokáží navázat na pohodu z předešlého utkání. Je třeba se zamyslet nad svým výkonem a už se konečně poučit, že se soupeř, ať je jakýkoliv neporazí sám, a že je pro úspěch něco obětovat. Tím něčím myslím například zvýšený pohyb. Ne chození, či klusání, ale náběhy ve sprintu! + vítězství, Pigi, hra v oslabení - 1. třetina, neproměňování gólových příležitostí - sestava – Pigi – Apu (1+1), Kosák (0+2), Pepa, Sváča – Marša (2+0), Bíny, Paták M. (1+1) – Paty J., Aka, Milan - Kůča Za tyto dvě utkání bych pochválil hráče za dobrý týmový výkon a vyzdvihl bych hlavně Pigiho – dva zápasy a dva inkasované góly hovoří jasnou řečí a Maršu, který dal 8 gólů a ještě na jeden přihrál. Jen by si hráči hrající za „B“ měli uvědomit, že hrát za „A“ budou, když budou předvádět kvalitní výkony nejen v zápasech, ale i při tréninkách. Ty sestavy, co jsme v sobotu měli, měli daleko na víc, než jen na tyto výsledky! Autor: Kos Martin
| 17.01.2010 | 12:44 |
| vložil: ptak | přečteno: 1528x | komentáře: 2x |