logo

Kdo vyhraje okres, ten vyhraje region

(Družstva: Muži B)

Kdo vyhraje okres, ten vyhraje region Po delší článkové odmlce B týmu mužů, si dovoluji zrekapitulovat doposud odehranou část sezóny zálohy Pelhřimova. Do domácího turnaje, který se odehrál tento víkend, jsme vstupovali se čtrnácti odehranými zápasy - s jedinou prohrou, 2 remízami a 11 výhrami - z prvního místa v tabulce. Je třeba uvést, že druhý Pacov má dvě utkání k dobru. foto: patak-foto.cz [==konec_ukazky==] Shrnutí dosavadní části sezóny První zápas sezóny. V říjnu, v Kaplici. Začali jsme symbolicky okresním derby s Pacovem. Bohužel jsme do zápasu nevkročili správnou nohou a Pacov poměrně vyrovnané utkání nakonec vyhrál rozdílem, který podle mě úplně neodpovídal obrazu zápasu – prohra 1:6. Zatím poslední. Dále následovala vítězná šňůra šesti zápasů, kterou přerušila až remíza 2:2 s Táborem v Českých Budějovicích. Je třeba říci, že složení týmu se během těchto zápasů takřka stabilizovalo a jednotlivý hráči mají své jasné posty, což nebylo v Béčku zvykem. Stejně jako fakt, že většinu zápasů jsme odehráli v „B“ sestavě včetně remízy s Táborem. V případě výpadku hráčů nám letos pomohli i staronový navrátilci Lukáš Brychca a Vojta Rejzek. Díky kluci – byla to dřina po tom vánočním večírku, co? Další body nám sebral Český Krumlov, kdy jsme laxním přístupem k zápasu a střeleckou impotencí první lajny nakonec urvali alespoň remízu 4:4. Na domácí palubovce jsme se v neděli na úvod setkali s posledním celkem tabulky FbC Strakonice B a utkání jsme poměrně s přehledem vyhráli 6:3 (2 vlastní góly a 5 tyček). Čekali jsme hladší průběh, ale Strakonice odehráli i s posilami z A týmu pěkný zápas. Následovala pauza a příprava na očekávané okresní derby s Pacovem. Spartak Pelhřimov B vs. Pacovští Honzíci Zde jsem poprosil dvě posily z našeho A týmu - Lukáše Zrzavého a kapitána Martina Kosa o výpomoc. Jak se stalo dobrým zvykem, náš týmový fyzioterapeut Kuba Kovář nás před zápasem dobře protáhl a šlo se na věc. Taktika byla jasná: budeme napadat, hrát do těla a necháme tam všechno. Začali jsme tedy zhurta a vyplatilo se. Již ve čtvrté minutě otevírá skóre po nahrávce Libuny potulný ..... Kuba Kovář. Následovalo vyloučení Pacova, které se podařilo potrestat. Zrzek mi to z rozehry shodil tak, že už to šlo jen nedat – prostě jak to mám rád 3xP (přesně, po zemi a pomalu). V jedenácté minutě zvyšuje Héňa po mé nahrávce zpoza brány. No a dvě minuty před koncem první třetiny jsem si dovolil shodit míček do běhu Kosákovi, který už věděl jak na brankáře hostí – pěkný blafák. To už bylo i na Pacov hodně, takže následoval oddechový čas. V úvodu druhé části jsem po nahrávce Kočky do závaru před bránou, přetlačil míček i s hokejkou soupeře do brány. Stav utkání 5:0. Jenže potom musel Kočka hasit únik nedovoleným zákrokem, ze kterého vyplynulo trestné střílení – hráč hostí Matěj Doubek (vedoucí kanadského bodování celé soutěžě – úctyhodných 73 bodů) ovšem neproměňuje. Kuchi se blýskl nejen při tomto zákroku, ale skvěle odchytal i celé utkání. No, a aby toho nebylo málo, tak se v oslabení napřáhl Libuna po nahrávce Kosáka a prostřelil brankáře soupeře od půlky. Do konce třetiny ještě zvýšil v přesilovce Zrzek po nahrávce Kočky. V této třetině měl Pacov tři vyloučení – Pelhřimov využil pouze jednu přesilovku. Utkání se stále hrálo v rychlém tempu, kde nechyběl důraz (někdy možná přílišný, ale účinný). Na začátku třetí části se konečně prosazuje i soupeř – snížení na 7:1. Následuje ovšem rychlá odpověď Héni po nahrávce od Kosáka. Poté přidává soupeř druhý gól. No a pak přišel na řadu Láďa Běhounek. Ten si udělal ze soupeřů kužely a po běhu přes celé hřiště ještě krásným blafákem zneuctil soupeřovu svatyni – Jardo promiň. Poslední desátý gól Pelhřimova střílí Tkadli po pěkné křižné nahrávce od Kuby. Poslední slovo měl soupeř, který upravil na konečných 10:3. Celé utkání mělo nádech bojovnosti a velkého nasazení, jak se na okresní derby sluší a patří. Mělo také velmi příjemnou diváckou kulisu od početné skupiny fanoušků, kterým tímto děkujeme za skvělou podporu. Děkuji i soupeři, kterému přeji hodně štěstí do zbytku sezóny. Fotografie z utkání ... Pelhřimov B Fotografie z utkání ... Pacovští Honzíci Hodnocení utkání od soupeře Statistiky B týmu mužů Do konce sezóny zbývají pro nás dva turnaje, tedy čtyři zápasy. Zkusíme získat maximální počet bodů, ale je třeba zmínit, že i pokud se nám to podaří a ani Pacov neklopýtne, bude mít o bod více. Nedělejme tedy ještě závěry a uvidíme na konci sezóny. Sportu zdar! Autor: Jiří Žák
| 05.03.2015 | 10:35 |
| vložil: admin | přečteno: 886x | komentáře: 0x |