logo

Hody KRÁLE LUDVÍKA IX. a jeho pážat.

(Družstva: Muži B)

Florbalová sezóna se konečně rozjela, nejel mladším kategorií, ale i mužům, konkrétně B týmu, který po nepovedené minulé sezóně spadl z druhé do třetí ligy. V úvodním dvoukole čekala na hráče Pelhřimova záloha Havlíčkova Brodu a domácí tým z Písku. Pelhřimov nasadil většinu ostřílených hráčů, takže průměrný věk útoků byl 100 let! Na(ne)štěstí obrana a gólman – záleží na úhlu pohledu – jsou mladší ročníky. O výsledcích rozhodla hlavně produktivita Luďka Charouzka, který vstřelil 9 gólů a ve druhém zápase pohotový Venkrbec v bráně. Po výsledcích 13:2 a 5:3 si z prvního tripu rezerva odváží 6 bodů a ujala se vedení v tabulce (snad ne naposledy). [==konec_ukazky==] V prvním zápase se proti zkušenosti, troše vrásek a šedin postavilo dravé mládí z Brodu. Od začátku utkání bylo vidět, že Pelhřimov je lepším týmem, což potvrdil střelec Charouzek dvěma góly. Sice došlo ke snížení, jenže odpověď do konce třetiny přišla během dvou minut, kdy se po standartní situaci prosadil Čech a třetinu uzavřel Koten. Ve druhé části byl průběh totožný, Pelhřimov hlavně útočil a mládežnici hlavně bránili. Charouzek uzavřel svůj první hattrick. Druhý gól ve Venkrbcově síti znovu nabudil tým Spartaku, kdy se po individuální akci podruhé prosadil Čech a poté benjamínek týmu Holada. Vteřinu před koncem prostřední části se připomněl z přečíslení Charouzek – 4. gól. V poslední třetině zůstala klec Pelhřimova zamčena. Na druhé straně hřiště se prosadil ze své obvyklé parkety Žák, kterého následoval hladový Charouzek, gólu se dočkal Kos, aby tuto skutečnost zastínil Charouzek svým 6. gólem! Účet utkání a na konečných 13:2 pravil v poslední minutě Holada, kterému stejně jako v prvním případě asistoval Blažek. Utkání mělo od začátku do konce jasný průběh a díky skvělé produktivitě Luďi dokráčela rezerva k prvním bodům. Někteří zkušenější hráči nebodovali, neboť věděli, že to nemá cenu, takže střelivo bylo pošetřeno na horší časy, které určitě také přijdou. Venkrbec – Rejzek, Čech 2+0, Kos 1+6 – Charouzek 6+0, Koten 1+1, Žák 1+1 – Kučera, Blažek 0+2, Holada 2+1 Zápas proti Písku byl už o něčem jiném, jelikož se Zranil Rejzek, takže po většinu utkání hrála obrana bez střídání a přejedenému útoku také pomalu začal docházet dech. Nicméně výborný výkon Venkrbce držel hosty (Pelhřimov) nad vodou. Vzájemné oťukávaní, ukončil po deseti minutách velmi překvapivě Charouzek, který poté sice nevyužil trestné střílení, kdy jeho střelu gólman domácích vyrazil rukou, nicméně Charouzek z následné přesilové hry našel další místo kudy dostat míček do brány. Dvougólové vedení bylo nezasloužené, protože Písek hrál poměrně sympatický florbal, jenže jak je známo hraje se na góly. Otázka, kdy hosté poprvé inkasují, přišla záhy po zahájení třetiny. Snížení nalilo Písku křídla a v 25. minutě se začínalo do začátku. Studenou sprchu daroval domácím divákům Žák, který ze vzduchu dorazil míček pod břevno a dostal hosty do vedení. V poslední části se dalo čekat drama, protože Písek cítil (po právu) šanci na body. Bohužel pro domácí se po pěti minutách prosadil Holada, který vyvezl míček a jeho střílená nahrávka skončila v bráně spícího gólmana. I takové góly padají – je třeba střílet! Pelhřimov inkasuje v oslabení, kdy se bránicí hráči nejsou schopný rozestavit a lacino inkasují. Více jak tři minuty do konce a Písek se tlačí za vyrovnáním, jenže trest za nerozvážnost přichází brzy, Charouzek po přečíslení zatluče míček do sítě a může slavit hattrick – baví ho to! Do konce utkání se hosté musí bránit v oslabení, které odehrají s přehledem a zkušeností sobě vlastní. Písek rozhodně měl na to, aby bodoval, střelecké štěstí a gólman rozhodli o vítězství Pelhřimova. Venkrbec – Rejzek, Čech, Kos 0+3 – Charouzek 3+0, Koten 0+1, Žák 1+0 – Kučera, Blažek, Holada 1+0 Plnou polovinu gólů vstřelil nejlepší hráč „turnaje“ a je třeba si vzít ponaučení z chuti Luďi střílet! Myslím, že po tomto výkonu si zaslouží nominaci do A týmu, ale nechme se překvapit. Jasný Kenny chytal si druhý zápas super! Autor: Kos Martin
| 18.09.2013 | 20:14 |
| vložil: ptak | přečteno: 905x | komentáře: 0x |