logo

Béčko veze z Polabí 3 body

(Družstva: Muži B)

Vzhledem ke stále probíhající rekonstrukci domácí haly v ZŠ na Osvobození odehrálo béčko další dva zápasy na hřištích soupeřů. A nebýt nepovedené koncovky sobotního zápasu mohlo být 6 bodů doma. [==konec_ukazky==] TJ Sokol Jaroměř - Spartak Pelhřimov B 8:7 (1:3, 1:1, 6:3) Jaroměř si před utkáním udělala velký respekt osmifinálovým vítězstvím v poháru nad extraligovou Spartou. Přesto béčko do utkání vstoupilo aktivně a i se štěstím (dvě tyčky), první třetinu vyhrálo 3:1. Druhá třetina se opět nehrála v nějakém závratném tempu. Jaroměř byla o něco aktivnější a oba týmy si vytvořily řadu šancí, ale proměněny byly jen po jedné na každé straně. V poslední třetině Jaroměř ještě přidala, postupně snižovala náskok a deset minut před koncem bylo srovnáno na 5:5. Spartak potrestal nedisciplinovanost a následně zvýšil už na 7:5. Jenže snížení domácích přišlo hned vzápětí a dvě hrubky (chybné střídaní, nepokrytí hráče) znamenají poprvé v utkání vedení Jaroměře. Bohužel pro béčko tak už i utkání skončilo. Prohra 7:8. Další utkání s mnoha brankami a prohra o jediný gól. + aktivita, přesilové hry, produktivita - hra hokejkou v soubojích, málo klidu v závěru utkání, řešení situací 1-1 s míčkem i bez Góly a asistence: 06:03 Milan Paták (Martin Kos), 17:32 Milan Paták (Martin Kos), 18:06 Jan Knězů (Milan Paták), 32:14 Jan Koten (Lukáš Zrzavý), 46:15 Milan Paták (Martin Kos), 51:09 Jiří Holada (Jan Koten), 52:38 Jaroslav Blažek (Lukáš Zrzavý) On-line ze zápasu Autor: CaT FBC Innebandytos Hradec Králové - Spartak Pelhřimov B 4:7 (1:2, 3:2, 0:3) K nedělnímu zápasu nastupovali oba týmy s prohrou o jeden gól ze sobotního zápasu a při pohledu do tabulky bylo jasné, že se bude hrát o 6 bodů. Spartak dorazil do předměřické haly, kde se zápas hrál, s třemi obránci a dvěma útoky. V bráně se o zápas rovným dílem podělili Kuba Kuchař a Ondra Pech. Do první třetiny vstupujeme úspěšněji a v 6. minutě otevírá skóre nejlepší střelec béčka Milan Paták. Druhý gól přidáváme v oslabení, kdy Honza Knězů ošálí dva domácí hráče a gólman už je proti jeho střele bezmocný. Za zmínku určitě stojí akce tria Kočka-Kůča-ŠeďáK, kdy po třech „backhandech z první“ zachraňuje domácí od dalšího gólu výborným zákrokem gólman Nejman. V 7. minutě druhé třetiny zvyšujeme po konečně dobře vyřešeném přečíslení na 3:1. Domácí však reagují rychle, naše obrana si vybírá slabší chvilku a soupeř dvěma slepenými góly srovnává. A navíc jdeme do oslabení. Přesilovka se domácím nedaří, opět uteče Honza Knězů, soupeř ho musí zastavit faulem a počet hráčů na hřišti se vyrovnává. V krátké přesilovce se vrací vedení na stranu Spartaku, když skóruje Honza Knězů. Do konce třetiny soupeř opět vyrovnává a do třetí části se jde za vyrovnaného stavu 4:4. Domácí jsou v prvních minutách třetí třetiny lepším týmem. Svou aktivitu však přeženou a snaží se skórovat i v pozici ležícího střelce, pro což však nemá pochopení pan rozhodčí a posílá domácího Staňka na nedobrovolný odpočinek. Přesilovku využije Libor Čech, který po nahrávce Honzy Kotena převažuje skóre zpět na stranu Spartaku. V 52. minutě nachází Hynek Bulant na středu hřiště volného Milana Patáka, ten zkušeně počká až gólman odklouže a přesnou střelou k tyči zvyšuje naše vedení. Domácí hráči sáhnou cca minutu před koncem k power-play. Především díky dobrému blokování střel se vcelku snadno bráníme a třiadvacet vteřin před koncem zápasu Honza Koten rozehrostřelou z našeho brankoviště trefí prázdnou branku domácích tak přesně, že obránci nemají šanci zasáhnout míček a ten zapadne pěkně za horní tyčku! Heslem zápasu by mohlo být motto „Nejlepší obrana je obrana“. Za ziskem třech bodů z tohoto zápasu stojí především aktivní a odpovědný přístup k hráčům soupeře, kdy se nám dařilo úspěšně pokrývat nacvičené rozehrávky soupeře, sbírat míčky a vyrážet k nebezpečným protiútokům, jen to řešení přečíslení bylo někdy žalostné ... (a že o tom něco vím:-)) V dalším kole Spartak opět vyráží na hřiště soupeřů. V sobotu 3. listopadu do Bystřice nad Pernštejnem, 4. listopadu do Litomyšle a doufám, že nám to bude znít lépe než domácím. + zodpovědný přístup k hráčům, využití přesilovek - řešení přečíslení, kostrbatá rozehrávka Góly a asistence: 05:55 Milan Paták (Hynek Bulant), 08:52 Jan Knězů (Jan Koten), 27:25 Jaroslav Blažek (Libor Čech), 31:58 Jan Knězů, 45:53 Libor Čech (Jan Koten), 51:42 Milan Paták (Hynek Bulant), 59:37 Jan Koten On-line za zápasu Autor: AKA
| 22.10.2012 | 22:17 |
| vložil: Aka | přečteno: 831x | komentáře: 0x |