logo

Béčko na pohodu!

(Družstva: Muži B)

Posledním dvojzápasem B týmu, který se uskutečnil ve Žďáru nad Sázavou, byla ukončena sezóna mužů, neboť i závěrečného turnaje - se zúčastnilo pár áčkařů. Rezerva jela pro dvě výhry, ačkoliv hrála s Táborem, který mohl zaútočit na druhé místo v tabulce, utkání proti Kaplici mělo býti spíše formální záležitostí. V prvním „hokejovém“ zápase - vyhrálo béčko - bez větších komplikací nad Táborem 6:3 a „zajistilo“ mu tak 3. místo v tabulce. Po zhruba 15-ti minutách se šlo na druhý zápas (po vzájemné domluvě). Výsledek 13:4 byl jednoznačný, ale hlavně úvod utkání nepatřil k podařeným. Konečné 7. místo je sice pěkné, jenže tým se měl pohybovat spíše kolem 4. – 5. místa! [==konec_ukazky==] Utkání proti Táboru - nemá cenu moc popisovat. Sice to asi nezůstane bez nějakých keců, ale tým, který bojuje o účast ve druhé lize, v průměru nastřílel soupeřům zhruba 9 gólů, by měl hrát florbal. Škoda, že toto soupeř nechápe, protože by mu druhá liga slušela, o tom žádná! Na jejich obranu je nutné napsat, pokud to umožní rozhodčí…A to je ten problém! Už to tu nedávno nakousl můj spoluhráč. Pokud si rozhodčí - pouze půjde zapískat (jestli to neumí, ať nepíská), aby si vydělal prachy a někteří jedinci přijeli někoho zmasakrovat, florbal se dál neposune! Je to škoda, ale je to tak! Aby to nevypadalo, že Tábor jenom fauloval, kdepak! I z naší strany přišlo pár hnusných zákroků! Jen tvrdím, jde to bez toho, nejen ve třetí lize, nýbrž i ve vyšších soutěžích!!! Pánové respekt a může to být opravdu zábava! Utkání se pro béčko vyvíjelo velmi dobře, kdy po první třetině vedlo 3:0. Ve druhé části došlo sice k vyrovnání. Zásluhu na tom měla i využitá přesilová hra soupeře, po našem drsném zákroku! Naší opovědí byla také využitá přesilová hra a vedení 4:3. V závěrečné části rozhodčí konečně pochopili, že mají pískat tvrdě zákroky na obou stranách. Jen škoda, že zde nebyla kamera, protože to vypadalo jako v mateřské školce, kdy v TV běží dětské pořady. Sousty překvapivých výrazů ve tvářích hráčů! Radost tedy tomu chyběla. Celkově k nezaplacení! A ano, tohle byl trochu florbal, bohužel pro hodně hráčů - to znamená jediné. Musí se ještě hodně učit. Nestačí si koupit hokejku a myslet si, že jsem florbalista. V posledních pěti minutách 2x skóruje Pelhřimov a zcela po zásluze zvítězil 6:3. Já vidím jako vítězství, že nedošlo k žádnému většímu zranění – ani na jedné straně! branky (asistence): 01:51 Jakub Kovář, 07:49 Libor Čech, 13:17 Luděk Charouzek (Martin Kos), 29:11 Jiří Žák (Luděk Charouzek), 40:15 Jiří Žák (Martin Kos), 41:37 Libor Čech (Luděk Charouzek) + přežití, první třetina - vyloučení, fauly, diskuse! Po krátké přestávce následovalo závěrečné utkání sezóny, které se hrálo naprosto v pohodovém a fair play duchu. Úvod utkání patřil Pelhřimovu, ale dvougólové vedení tým uspokojilo a Kaplice zaslouženě vyrovnala! I tak si vzalo béčko vedení zpět na svou stranu. Ve druhé části přidal Spartak 4 góly a bylo po zápase. Vedení 7:2 bylo nad morální sílu soupeře, ačkoliv bojoval o další góly do konce utkání. Důležité bylo ubráněné oslabení 3 proti 5, po celé dvě minuty (opět zbytečná oslabení)! V závěrečných 15-ti minutách se utkání dohrávalo a skončilo poměrem 6:2 pro rezervu, kdy na hattrick dosáhl áčkař Charouzek a druhý nejlepší střelec bečka Spartaku Žák. Konečný stav 13:4 a sbohem sezóno. branky (asistence): 00:18 Luděk Charouzek (Martin Kos), 03:33 Martin Kos (Milan Hendrych), 14:49 Jiří Žák (Luděk Charouzek), 19:59 Jiří Holada, 23:22 Martin Kos (Luděk Charouzek), 24:41 Luděk Charouzek (Martin Kos), 27:52 Milan Hendrych (Jakub Kovář), 32:25 Jiří Žák (Luděk Charouzek), 37:39 Luděk Charouzek (Martin Kos), 38:37 Luděk Charouzek (Martin Kos), 41:20 Luděk Charouzek (Martin Kos), 42:04 Jakub Kovář (Jan Koten), 43:36 Jiří Žák (Martin Kos) + nesoustředěnost při zakončení - vyloučení, úvod zápasu Soba turnaje vyhrál Charouzek se šesti góly! Bohužel jsem se zúčastnil přímo pouze šesti utkání, pár zápasů jsem viděl živě, ale jak jsem psal výše. Tým měl mít větší ambice a měl skončit výše, jenže realita je jiná a důvody jsou stejné jako u A týmu, tréninkem vše začíná! Například je smutné, že Kůča v 50-ti letech odehrál nejvíce zápasů za B tým! Kočka hrající za A tým - patřil k nejvytěžovanějším hráčům! Nu užívejte volna a snad na letní přípravě. Autor: Kos Martin
| 08.05.2014 | 19:16 |
| vložil: ptak | přečteno: 878x | komentáře: 0x |