logo

B tým prohrál na hřišti lídra druhé ligy, Náchod v čele!

(Družstva: Muži B)

Po sobotním debaklu čekal na béčko další trip, tentokrát do náchodské haly. Za určité konstelace se mohlo jednat o souboj prvního a posledního týmu tabulky. Po zasloužené výhře Náchoda 9:5, se tak i stalo a B tým Pelhřimova se krčí na posledním místě druhé ligy. [==konec_ukazky==] Kdo je pánem na hřišti bylo vidět od počátku utkání, k čemuž napomohla hned první minuta, kdy nepokrytý hráč na středu hřiště prostřelil beka i gólmana hostů. Že by se hrálo nějak pohledné utkání, to se říci nedá, k čemuž pomohl hlavně výkon hostů, ale ani domácí Náchod zrovna nezářil, jenže přišla ztráta míčku za bránou hostů a osamocený útočník měl cestu ke gólu snadnou. Do konce třetiny zvýšil Náchod své vedení na 3:0, kdy hosté nepokryli rozehrání standartní situace z rohu a na středu neobsazený hráč mířil přesně. Domácí tým po celou dobu aktivnějším týmem, zaslouženě vedl a nikdo by na hosty nevsadil ani zlámanou grešli. Do druhé části nastoupil Pelhřimov mnohem koncentrovaněji a svůj špatný výkon z první třetiny dokázal o hodně vylepšit. Odměnou mu byla přesilová hra, která sice nebyla využita, ale těsně po jejím konci přihrál z rohu Koten J. míček na střed hřiště, kde byl neosazený Švrkala, který si ho potáhl do brankoviště, kde vymíchal gólmana a snížil na 1:3. V polovině zápasu se domácí dostávají znovu do tříbrankového vedení. Neobsazený hráč na středu hřiště si pohraje s obráncem hostů a střelou pod břevno nedává Kuchařovi šanci. Za minutu snižuje Zrzavý, který obere obránce před bránou o míček a střela z otočky končí v bráně. Odpověď domácího celku je rychlá střela z křídla, která záhadně projde od bližší tyčky až k tyčce druhé, kde pro nepokrytého hráče není problém zavěsit. Hosté reagují v poslední minutě, jenže jim není uznán gól pro postavení hráče v brankovišti, rozhodčí gól neuznal, takže gól nebyl a hotovo. V závěrečné části byli důležitou součástí utkání využité přesilové hry. První možnost dostanou hosté a naloží s ní na výbornou. Skórují po důrazu v brankovišti. Náchod vede 6:2 a nikdo nepochybuje o jeho vítězství. Jenže Pelhřimov pořád svůj výkon stupňuje a Zrzavý střelou do šibenice snižuje na 3:6, nahrával po standartní situaci Kos. Hosté jdou znovu do oslabení a i tentokrát inkasují, místo aby v oslabení zahrozili z přečíslení, přichází o míček a inkasují po akci do prázdné brány. Výhodu přesilové hry mají i hosté. Švrkala (asistence) je důrazný v brankovišti, kde se zmocní míčku Paták a následně všechny prostřeluje. 10 minut do konce zápasu Pelhřimov místy drtí domácí tým, jenže bez úspěchu. Nápor ukončuje domácí tím, že dají dva góly. První padá střelou od modré na bližší tyč a druhý z přečíslení 2 na 1, taktéž na bližší tyč. Na konečných 5:9 snižuje Paták, který ze středu hřiště vymete ranou z první šibenici. Od mantinelu mu nahrával Kos. Náchod zaslouženě vyhrává 9:5, kdy hosty přestřílel v poměru 44:35 a uvelebil se tak v čele tabulky druhé ligy. Na opačný pól putuje bohužel B tým Pelhřimova, který se za svůj výkon rozhodně nemusí stydět! Osobně bych od prvního týmu čekal daleko více. Utkání sledovalo pouze 45 diváků. + výkon týmu stále stoupal - hodně inkasovaných gólů první lajny, chyby posil z A týmu, nevyužívání 100% šancí, špatný pohyb, komunikace, mezihra Autor: Kos Martin
| 26.11.2012 | 17:20 |
| vložil: ptak | přečteno: 679x | komentáře: 0x |