logo

B tým přehrál Tábor!

(Družstva: Muži B)

Rezerva Pelhřimova se nachází v kritické situaci. Je poslední s velkou bodovou dírou na předposlední tým tabulky. Pro udržení soutěže je nutné začít vyhrávat, a to drtivou většinu zbylých utkání! Snad první krok k záchraně udělalo béčko proti Táboru, které porazilo přesvědčivě 5:2. Tento výkon. Nebo jinak. Ještě lepší výkony bude tým třeba pravidelně opakovat, pokud ne, čeká tým sestup! Oba týmy nastoupili bez svých „klasických“ opor, což, jak se ukázalo, více svědčilo domácím. [==konec_ukazky==] Prořídlé ochozy asi nemohly čekat super bezva florbal, což se od prvních minut potvrdilo. Aktivita byla spíše na straně domácího celku, jenže bez větších šancí. Tábor hrozil pouze tím, že se obránci snažili zbavit svého strážce, ale střela byla často velmi nepřesná. Až ve 12. minutě se o změnu skóre zasloužil Blažek, který od zadního mantinelu nahrával před bránu a hostující bek si míček srazil do brány. Za dvě minuty uhodila rezerva znovu. Fučík znovu od zadního mantinelu přihrál do křídla na Podušku, který střílenou přihrávkou hledal své další křídlo před bránou. K překvapení všech si míček našel cestu pod nohou gólmana až do brány. Střely 7:6 pro domácí tým. Dva slepené góly dodali domácím sebevědomí. To se pozitivně projevilo i na hře. Jenže obrátky zvýšil i Tábor, takže hra byla neustále vyrovnaná. Snížit mohli hosté v přesilové hře, ale ta se jim vůbec nepodařila. Kos proběhl celé hřiště a v přečíslení 2 na 1 našel neobsazeného Knězů, který zvýšil na 3:0. V polovině střetnutí zahrával i domácí tým přesilovou hru, taktéž nespěšně, ale po jejím konci z tlaku přeci jen gól vytěžil. Poduška od mantinelu nahrál na středu nekrytému Žákovi, který zamířil po zemi k tyči. O pár střídání později hrají domácí druhou přesilovou hru, která je tentokrát úspěšná. Fučík vyběhne od mantinelu, jeho střelu gólman vyráží k Blažkovi, který míček doráží za jeho záda. Po dvou třetinách vede Pelhřimov 5:0. Střely 6:8 pro domácí. Díky vysoké produktivitě vedou domácí nečekaným rozdílem. Do třetí části nastupuje místo T. Kotena Kučera J. Nulu se spolehlivě chytajícímu Marešovi vychytat nepodaří, neboť domácí tým chybně vystřídá, čehož Tábor s chutí využije. Rozehrávka z rohu na volného hráče, který sám před gólmanem trefuje bez problému do horních pater domácí svatyně. Komplikace nastává 8 minut před koncem, to hraje domácí tým znovu v oslabení. Hosté tuto výhodu opět nevyužívají, až o čtyři minuty později se prosmýkne hostující útočník kolem svého strážce a v polosamostatném nájezdu trefuje k tyči. Do konce utkání se stav nemění, na každé straně je vyloučeno po jednom hráči. Domácí tedy zaslouženě vítězí 5:2. Je nutné napsat, že jim hodně pomohly dva úvodní šťastné góly. Střely 9:7 pro domácí, celkem tedy 22:21. Utkání sledovalo 37 diváků, kterým děkujeme. + Mareš, hra v oslabení, produktivita v prvních dvou třetinách, zlepšený přístup hráčů - pohyb, zpracování, hra 1 na 1, darovaný první gól branky (asistence): 11:50 Jaroslav Blažek, 14:05 Petr Poduška (Václav Fučík), 27:08 Jan Knězů (Martin Kos), 30:52 Jiří Žák (Petr Poduška), 35:38 Jaroslav Blažek (Václav Fučík) sestava: Mareš – Koten T. (41. Kučera J.), Rejzek – Paták, Blažek, Knězů – Holada, Kos – Žák, Poduška, Fučík Autor: Kos Martin
| 20.01.2013 | 15:16 |
| vložil: ptak | přečteno: 910x | komentáře: 0x |