logo

Z Rožnova po prodloužení jen s bodem

(Družstva: Muži A)

Spartak si letos neodpočinul ani o svátečních dnech, protože prvoligový los nebyl zrovna přívětivý a svěřence Jana Knězů čekaly dlouhé výjezdy na Moravu. 17. listopadu se Pelhřimov vydal do Rožnova pod Radhoštěm, který se taktéž pohybuje ve spodních patrech tabulky. Čekal se tak vyrovnaný zápas, a to se potvrdilo. [==konec_ukazky==] Lépe začal Spartak, který se ujal vedení už ve 2. minutě, kdy z poloviny napřáhl ve čtvrtek tradičně velmi nabuzený Koten. Střela neskončila kdesi u stropu haly, jak by Kotenovi spoluhráči očekávali, ale v bráně Ciompy. Rožnov záhy dokázal dvakrát využít chyby Pelhřimova, a tak byl Spartak rád, že po první třetině bylo skóre díky teči Fučíka v 17. minutě 2:2. Vyrovnaná byla i druhá třetina, v jejímž začátku Rožnov opět strhl vedení na svou stranu, v 35. minutě ale Zrzavý z přesilové hry pěknou střelou k tyči vyrovnal. O výsledku měla rozhodnout třetí část, v níž znovu lépe začali domácí. Barabáš z poloviny proměnil nepokrytou kolmici z levého rohu. Stalo se tak po fair-play Čecha, který rozhodčím přiznal teč. V 52. minutě v přesilovce srovnal Blažek. I v jeho případě šlo spíše o náhodný přesilovkový gól, než o nějakou secvičenou kombinaci, takže Spartak musí hru v přesilovkách ještě potrénovat. Domácí ovšem o chvíli později nepohrdli dalším zaváháním první lajny Spartaku, když se Kittel s Poláškem ocitli sami před bezmocným Venkrbcem. Zbývalo necelých 7 minut do konce, a tak Spartak za stavu 5:4 vrhl vše do útoku. Odměnou za finální tlak byla branka Podušky, který po standardní situaci 14 vteřin před koncem z levé strany šťastně prostřelil Ciompu a vybojoval Spartaku bod. Domácí si nakonec připsali body dva, neboť v prodloužení využili přesilovou hru, která byla přísně nařízena za sekání Zrzavého v útočném pásmu. Velech šikovně zakončil křižný pas Friedela a ukázal opařeným hráčům Spartaku, jak jednoduše se dají vyřešit přesilové hry. Komentář trenéra Rožnova Barabáše: "S kolegou jsme čekali těžký zápas a to se potvrdilo. Dneska jsme nezískali 3 body kvůli podcenění. Ne ani tak podcenění soupeře, ale podcenění soustředění při finální části útoku. Hráči opět začali hledat góly do prázdné brány místo střel a stříleli v postavení, kdy můžeme být rádi, že trefili házenkářskou branku, která je za hřištěm. Soupeři blahopřeji k jednomu bodu a přeji šťastnou cestu. " Komentář vedoucího týmu Pelhřimova - Jana Knězů: "Bojovné utkání, které pro nás skončilo neúspěchem ačkoliv jsme v tomto zápase měli vyhrát. Bohužel jsme dostali poměrně laciné branky a na naše se strašně nadřeme. Dnes nevyhrál lepší ale nejspíš šťastnější. Děkujeme fanouškům za parádní atmosféru. " FBK Rožnov p/R - Spartak Pelhřimov 6:5p branky: 5. Petr Velech, 10. Jakub Štůsek, 22. Lukáš Kratochvíl, 47. Pavel Barabáš, 54. Marek Polášek, 62. Petr Velech - 3. Jan Koten, 18. Václav Fučík, 36. Lukáš Zrzavý, 53. Martin Blažek, 60. Petr Poduška; rozhodčí: Radim Sýkora - Miroslav Tkáč; vyloučení: 3:4; využití: 1:2; diváků: 90; zásahy brankářů: Roman Ciompa 35 - Zbyněk Venkrbec 28; po třetinách: 2:2, 1:1, 2:2, 1:0;
| 19.11.2016 | 16:33 |
| vložil: Marrak | přečteno: 381x | komentáře: 0x |