logo

Spartak hostil Sokol Královské Vinohrady

(Družstva: Muži A)

Spartak v dalším domácím zápasem sedmého kola, přivítal na své palubovce(Poutník arény) Sokol Královské Vinohrady. Předem bych chtěl poděkovat Všem divákům, kteří dorazili do hlediště a také naším skvělým ultras! [==konec_ukazky==] Do dnešního zápasu jsme šli s odhodláním, konečně prolomit serii proher a vyhrát. Po zlepšeném a bojovném výkonu ve Znojmě, proti nám stál, v tu chvíli, druhý tým tabulky, Královské Vinohrady. Spartak byl na začátku zápasu více na balonku, ale nedokázal si vytvořit vyloženou šanci ke vstřelení branky. Co se nepovedlo domácím, to se v 9.minutě povedlo expelhřimovskému hráči Jaromíru Lisovi, který střelou od mantinelu se štěstím propálil Venkrbce. O 2 minuty později Lisa opět střílí od mantinelu a před bránou trefuje svého spoluhráče Hanáka, od kterého se míček odráží za záda domácího golmana. Poté se Spartak trochu osměluje i dopředu a začíná ohrožovat hostujícího golmana, ale bez úspěchu. To mění dvojice Zrzavý - Fučík, kde druhý jmenovaný zužitkoval krásnou přihrávku zpoza branky a pro Spartak nadějnější skore 1:2. Ke konci zápasu Blažek blbě rozehrává standartní situaci na půlce hřiště a Vinohrady jdou do protiútoku, kde jeho chybu hasí Čech faulem na 2 minuty. 1. třetina končí Spartak v oslabení za stavu 1:2. 2.třetina začíná přesiovkou Vinohrad, kterou po blbém postavení Blažka, zakončuje střelou po zemi hostující Zavadil. Spartak to nepoložilo a víc věřil tomu, že dnes může uspět. V 25. minutě snižuje střelou do prázdné brány Poduška, přihrává Čech, stav 2:3. V dalším průběhů zápasu si domácí vytváří nějaké šance ke skorování, ale hostující golman za svá záda žádný míček nepouští. To se mění po Pelhřimovské souhře tria Fučík - Blažek - Poduška, posledně jmenovaný, si seběhl na střed hřiště a po přihrávce Blažka vyrovnává na 3:3.Pelhřimovu radost nevydržela dlouho, po špatné rozehrávce Dolejš zvyšuje na 3:4 pro Vinohrady. Do konce třetiny oba týmy předvádí útočný florbal, plný osobních soubojů a pokusů o střelbu, které jsou povětšinou zblokované nebo končí na dobře chytajících golmanech. Druhá třetina končí z pohledu Spartaku 3:4. 3. třetina začala opatrně od obou týmů a čekalo se, kdo dá další gol, který by mohl napovědět o průběhu zbytku zápasu. v 5. minutě se z dobře odbráněné situace na půlce hřiště od Fučíka, dostává k balonu Blažek, který ho posouvá, pod hokejkou bránícího hráče, na Podušku, který srovnává na 4:4. Vinohrady jsou po obdržené brance, jako opaření a nedaří se jim zakončovat svoje akce, nebo je všechny dobře blokují hráči Spartaku. Navíc v 8. minutě se po nahrávce Blažka, dostává k balonu Poduška, který ještě střelou golmana nepropálil, ale z následné dorážky se nemílí Fučík, stav 5:4 a Pelhřimov se ujímá poprvé vedení v zápase. Poslední desetiminutovku se Pelhřimovští hráči trochu zatáhli a Vinohrady si vytvářejí hodně střeleckých situací, jenže domácí už neinkasují a ještě přidávají šestý gol z protiútoku, kdy Poduška přihrává Blažkovi, ten posílá křížnou přihrávku na Fučíka, který po Poduškovi, kompletuje už druhý hattrick zápasu. Vinohrady ještě zkouší hru v šesti, ale domácí se dobře pohybují a zápas končí 6:4. Spartak získává první 3 body do tabulky a odlepují se ode dna. Pro Spartak je tato výhra další motivace do přípravy, práce a hlavně jsme si ukázali, že bojovnou a zodpovědnou hrou, můžeme vyhrát i nad velkým favoritem. Ještě jednou děkuji Všem, kteří si našli cestu do hlediště, jste skvělí. Doufám, že se budeme příští neděli radovat stejně, jako dnes. Autor: Martin Blažek - asistent trenéra
| 23.10.2016 | 09:54 |
| vložil: admin | přečteno: 538x | komentáře: 1x |