logo

Jako balíčková služba, zn. dary ve slevě!

(Družstva: Muži A)

V Ústí se nedalo očekávat lehké utkání, ale to pro Pelhřimov není žádný zápas, natož venkovní. Domácí tým, který táhne mladý Kopecký, se možná ještě před zápasem červenal, když prohrál na hřišti svého soupeře, protože mít o 3 povinné body více, ztrácel by na čelo pouze jeden bod! Odveta vyšla Ústí na jedničku, ostatně výsledek 12:5 je jednoznačný. Hosté byli konkurence schopní zhruba 20 minut (po součtu). Na začátku první a třetí třetiny, než inkasovali. Poté při hře 4 na 4 a samozřejmě občas někdy v průběhu zápasu, ale vytěžili z toho pouze 2 góly! Rozdíl byl patrný hlavně v zodpovědnosti hráčů a produktivitě, kdy hosté kombinují (k ničemu) a domácí střílí (často do černého). [==konec_ukazky==] Dovolím si tvrdit, že úvod střetnutí patřil překvapivě Spartaku, ovšem bez střel se góly nedávají, takže tlak byl spíše platonický, kdy domácí obrana pracovala zodpovědně, což se nedá říci o obraně soupeře. V 7. minutě bylo skoro po zápase! Situace 2 na 1 vyřešena do prázdné a střela ze střední vzdálenosti na vzdálenější tyč – vedení 2:0 pro domácí! Hosté se z tlaku domácího celku občas dostali, jenže to bylo málo, nepomohla ani přesilová hra, tedy uhodilo na druhé straně. Znovu střela ze střední vzdálenosti na delší tyč. Poté Beránek vyslal do útoku Záně, který ukázal návod, jak vyzrát na domácího gólmana, střela přes obránce si našla místo mezi rukou a tělem. 4. gól – ano střela ze střední vzdálenosti. A jelikož si všechny góly nepamatuji, což se mi nikdo asi nediví, tak častokrát hosté inkasují ze střední vzdálenosti, kdy nepokrývají v situaci 1 na 1 hráče, či ho díky špatnému přebírání nechají úplně volného! Střely 13:11. Druhá část se nesla ve stejném duchu, jako po prvních gólech. Domácí celek je lepší, když může, ohrožuje branku, hosté z občasného tlaku kombinují – k ničemu. V polovině zápasu přichází dva slepené góly, což se v zápase několikrát opakuje. Bohužel do sítě hostů (pěkný blafák, poté myslím gól z brankoviště). Naději dala hostům paradoxně situace 4 na 4, kdy se dalo spíše čekat, že domácí zúročí svůj pohyb a střelu, jenže nebylo tak. Ze stavu 6:1 je rázem 6:3! Nejprve Poduška přejde přes protihráče, aby předložil Zrzavému, který nastoupil do utkání v průběhu zápasu a zakončil střelou na bližší tyč. Poté si vyměnil opakovaně míček Kos s Fučíkem, který vystřelil a Kos dorazil do okryté brány. Místo naděje na zdramatizování, opět Spartak 2x inkasuje – znovu myslím střelba ze střední vzdálenosti. Jen jsem zvědavý, jak to bude vypadat proti Lípě o víkendu! Střely 10:8. První čtyři minuty závěrečné třetiny patřily jednoznačně Pelhřimovu, ale ten ukázal, jak z gólových situací nedat gól! Z náporu nic a uhodilo na druhé straně! Ve 47. minutě domácí znovu 2x skórují, kdy jednou využijí přesilovou hru – dle komentáře to vypadá na debakl – 11:3! Podle mě to tak vypadalo už po 20-ti minutách! Poté si radost udělal Fučík, který tečoval střelu Zrzavého. Ústí ovšem dodrželo „tradici“ a dalo zase čtvrtý gól v jedné třetině! Aby si nakonec připsal asistenci Venkrbec, který hodil míček Beránkovi a ten prošel obranou velmi hladce. Jeho střela do šibenice měla jedinou chybu, přišla pozdě a hlavně těchto střel by jeho spoluhráči potřebovali alespoň půl tuctu! Střely 14:8. Celkově 37:25! Utkání sledovalo 110 diváků, což je hodně, neboť se hrálo hokejové derby! Naši fanoušci byli tentokrát ušetřeni. Naším nejlepším hráčem byl vyhlášen Švrkala. Možná bych rád někdy napsal, že to byla nezasloužená výhra, ale toto není tento případ! + nástup do 1. a 3. třetiny, hra 4 na 4 - přesilové hry, špatná komunikace, nepokrytí standardních situací a vůbec hráčů soupeře, hodně kombinace k ničemu – málo střel! branky (asistence)hostů: 15:16 Jakub Záň (Jan Beránek), 31:35 Lukáš Zrzavý (Petr Poduška), 32:18 Martin Kos (Václav Fučík), 49:38 Václav Fučík (Lukáš Zrzavý), 59:09 Jan Beránek (Zbyněk Venkrbec) Autor: Kos Martin
| 25.02.2015 | 21:48 |
| vložil: ptak | přečteno: 650x | komentáře: 0x |