logo

Druhá domácí výhra!

(Družstva: Muži A)

V devátém zápase letošní sezóny se mužské áčko střetlo s již tradičním soupeřem posledních let - s týmem z České Lípy. Poslední vzájemné zápasy vyznívaly spíše pro Pelhřimov, ale rozhodně se nemělo jednat o jednoduché utkání. [==konec_ukazky==] Po zkušenostech z minulého zápasu se zlepšilo nasazení během rozcvičky, což se promítlo i do začátku utkání - už od první minuty se hraje svižný florbal na obě strany. Pokusy o střelbu prozatím blokovali obránci nebo dobře chytající golmané. Vedení se nakonec ujímá tým z Vysočiny, když Poduška v rohu „vymíchá“ dva borce z Lípy a zadovkou posílá balónek na Fučíka. Ten si důvtipně počkal na první tyčce a vstřelil úvodní gól dříve, než se hostující gólman stihl přesunout. Bohužel vedení Spartaku vydrželo pouze 4 minuty, kdy se po chybě v rozehrávce dostává k dorážce úplně volný hráč na středu hřiště - 1:1. Tento stav vydrží až do konce první třetiny. Do druhé třetiny opět vstupuje lépe domácí tým a vytváří si množství šancí. Ty zůstávají bohužel neproměněny, a tak se vedení ujímají hosté po bleskově ukončené přesilové hře. Hostující obránce prostřeluje Venkrbce na vzdálenější tyč a Česká Lípa byla ve vedení. Nicméně vedení nevydrží dlouho ani na druhé straně. Po individuálním průniku po levém křídle se prosazuje Poduška a napravuje tak své vyloučení. Do konce třetiny může všech 105 přihlížejících diváků vidět množství nepřesností a také šancí na obou stranách. Všechny zůstávají ale nevyužity i díky dobře chytajícímu Venkrbcovi. Úvod třetí třetiny je poněkud nervózní, jelikož si obě mužstva uvědomují, že každá chyba může stát cenné body. Ve 4. minutě dobře napadá agilní Hendrych, který vybojuje míček, jenž nakonec končí po střele Fučíka v brance. Rozhodčí gól ale neuznávají. To se ale neopakuje za necelou minutu na druhé straně hřiště, kdy se prosazuje hostující Vlček z předbrankového prostoru. Jak je tomu ale zvykem v tomto zápase, vedení nevydrží dlouho. Fučík doráží Blažkovu střelu a stav je tedy 3:3. Následující střídaní se znovu prosazuje první pelhřimovský lajna, když se Blažek efektivně uvolní na polovině hřiště a předloží balónek Čechovi, který přízemní střelou vrací vedení Pelhřimovu. V 54. minutě se prosazuje i druhá pelhřimovská lajna, jmenovitě je to Švrkala, který z relativní blízkosti střílí pod větev. Lípa se nyní musí tlačit dopředu a vstřelit dvě branky, což jí ulehčuje Fučík, který si jde odpykat 2 minuty za nesportovní chování. V následné přesilovce hostující Štěrba střelou pod břevno snižuje na rozdíl jediné branky. O dvě minuty později Fučík vybojuje balónek a vyráží do protiútoku, kde přihrává na střed Poduškovi, který předkládá balónek Blažkovi na křídlo a ten zvyšuje na 6:4. Do konce zápasu v tu chvíli zbývají necelé dvě minuty a hostující tým zkouší hru v 6. Pelhřimovští borci dobře brání a nedovolí si pustit českolipské hráče k zakončení. Naopak je to Pelhřimov, kdo ještě udeří. Fučík dovršuje druhý domácí hattrick, když se uvolní po Čechově lobu a přivítá střídajícího gólmana Lípy střelou pod rukou. Spartak vítězí podruhé v řadě v domácím prostředí a ukazuje, že není potřeba mít strach ze silných soupeřů, ba naopak! Velké díky patří všem fanouškům, obzvláště tradičně velice hlasitým a emotivním ultras. Hráčem utkání na domácí straně je zaslouženě zvolen Martin Blažek. Autor: Václav Fučík
| 31.10.2016 | 18:56 |
| vložil: admin | přečteno: 413x | komentáře: 1x |