14. 3. 2016 (20:27)
reagovat
knezi profil
(člen klubu)
13. 3. 2016 odjelo družstvo starších žáků Spartaku Pelhřimov na svůj poslední turnaj do Třeště. Bohužel týden před turnajem tým zasáhly vysoké teploty a střevní chřipky. Petr Zajíček ani Dan Kalina, které nemoc postihla těsně před turnajem, se nezúčastnili. Další marodi jako Červenka, Ješátko nebo Šulc odcestovali i přesto, že nebyli úplně zdravotně v pořádku. V prvním zápase čekal na borce z Pelhřimova tým SK Jemnice. Pelhřimovští vlítli do zápasu a už v 38. vteřině je do vedení posílá Smejkal. V 8. minutě přidává další branku Červenka. Soupeř sice za půl minuty střelou z půlky snížil, ale do konce první třetiny Spartak přidal ještě 4 branky. Hned v první minutě druhé třetiny se dvakrát prosadil Škoda, který zkompletoval svůj hattrick a zajistil pohodlné vedení 8:1. Po zbytek zápasu si pelhřimovští svůj náskok pohlídali a vítězí 11:3. Roli lídra týmu na sebe tentokrát vzali 2 hráči, a to Škoda a Mynařík (oba ročníky 2004). „Standartně“ výborně zahrál také Smejkal, který měl spíše obranné povinnosti a také Drgoňa, který se celý zápas poctivě vracel a pomáhal spoluhráčům v obraně.

Body v zápase: Smejkal 2+1, Škoda 3+4, Mynařík 3+3, Červenka 2+0, Ješátko 0+1, Drgoňa 0+1, Šulc 1+0

Ve druhém zápase se Pelhřimov střetl s týmem SK JeMoBu „B“. Pelhřimovští opět ovládli první třetinu, když se už ve 14. vteřině ujímají vedení. První třetinu jsme vyhráli 7:0 a kluci doufali, že zápas se vyhraje sám a na začátku druhé třetiny často zapomínali na hráče za svými zády. Soupeř dvěma rychlými góly ukazuje, že nechce nic vzdát. Naštěstí hráči z Pelhřimova nechtějí připustit žádné drama a náskok si už pohlídají a vítězí 15:4. Výborné utkání odehrál Vlach, který i přes svůj malý vzrůst bojoval a vyhrál několik soubojů u mantinelů. V závěru sezóny také vygradoval výkon obrané dvojice Šulc, M. Kalina, kteří celý zápas ukazovali své útočné choutky.

Body v zápase: Smejkal 1+4, Škoda 3+3, Mynařík 3+3, Červenka 3+1, Ješátko 2+0, Kutílek 1+0, Drgoňa 1+1, Šulc 0+1, Čepelák 0+1, Kocián 1+0

Opět bych chtěl poděkovat rodičům hráčů, kteří přijeli fandit a vytvořili skvělou atmosféru. Nějaké větší zhodnocení sezóny bych rád uskutečnil zhruba do dvou týdnů, ale termín ještě upřesním. Budu se těšit a doufám, že rodiče dorazí v hojném počtu. Ještě jednou děkuju a více až na plánované schůzi.